روش استفاده صحیح ماسک مو

روش های صحیح استفاده از ماسک مو

موهای ما همواره در مقابل آلاینده های خارجی، استفاده مداوم از مواد و رنگهای شیمیایی  یا استفاده زیاد از خشک کن ها، آسیب پذیرند . به همین دلیل است که همواره به دنبال راه حلی هستیم تا دوباره سالم و براق به نظر برسند.

روش های استفاده از ماسک مو

1-ماسک بعد از دوش

در حین دوش گرفتن یا حمام ، طبق روال معمول موهای خود (شامپو + نرم کننده) را بشویید.، در صورت لزوم ، یک یا دو بار در هفته از ماسک استفاده کنید.

مقدار کمی از ماسک را با انگشتان خود گرفته و آن را به موهای تمیز شده بمالید ، از بلندی گوش شروع کنید تا از چرب شدن ریشه جلوگیری کند.

به آرامی ماساژ دهید تا تمام رشته های مو را با دقت بپوشانید. بگذارید به مدت 3 تا 5 دقیقه بماند.

سپس آن را بشویید تا محصول خوب پاک شود. مهم است که اطمینان حاصل کنید که موهای خود را به خوبی شستشو می دهید تا از سنگین شدن موهای خود با اثری از محصول که باعث چسبندگی و چربی آن می شود ، جلوگیری کنید.

2-نحوه ی استقاده از ماسک قبل از شامپو
چه اتفاقی می افتد که ما روند را معکوس کنیم؟ هر ماه یکبار می توانید ماسک خود را قبل از شستن موها توسط شامپو بزنید. این روش شامل

مرطوب کردن موها از طول کمی متوسط به انتها و استفاده مقدار زیاد ماسک برای تاثیر پذیری بیشتر.

شما می توانید تقریباً نیم ساعت قبل از شستن موهای خود این کار را انجام دهید.

این باعث می شود که به دلیل اینکه زمان بیشتری موها در معرض ماسک مو قرار می گیرند مراقبت عمیق تری از آن ها شود.

این فرایند برای موهای آسیب دیده ، خشک یا شکننده ایده آل است ، زیرا موها مدت زمان بیشتری توسط ماسک پوشانده می شوند و باعث می شود که پارگی آنها محدود شود و آسیب دیدگی آنها درمان شود.

3-نحوه ی استفاده از ماسک مو در شب

ماسک را از مقدار متوسط مو تا انتها و حتی تا ریشه بزنید. هدف این است که تمام موهای خود را با ماسک بپوشانید.

بگذارید یک شب بماند یا اگر در خانه هستید ، تمام روز موهایتان را با حوله بپیچید یا روی آن را با کلاه دوش بپوشانید.

استفاده از ماسک به مدت یک شب (یا چند ساعت) اثرات مواد فعال غلیظی را که از آن تشکیل شده افزایش می دهد.

هنگام بیدار شدن ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آبکشی کنید ، شامپوی معمولی خود را بزنید تا محصول از روی موهای شما پاک شود.  سپس نرم کننده خود را به راحتی موهای خود بزنید و آبکشی نمایید.

پوست سر

پوست سر یک عنصر اساسی برای نشان دادن موهای زیبا است. در حقیقت ، وضعیت سلامتی پوست سر تأثیر مستقیم بر روی مو دارد. پوست سر خیلی خشک و فاقد سبوم ، که برای محافظت از فیبر مو ضروری است، باعث شکنندگی مو شده در نتیجه باعث وزی و موخوره دار شدن موها می شود.

در مقابل ، پوستی که سبوم اضافی ایجاد می کند ، به سرعت موهای شما را چرب کرده و آن را سنگین می کند. به یاد داشته باشید ماهانه یک بار پوست سر خود را با کرم لایه بردار ها پاک کنید که به از بین بردن کثیفی ها ، سلول های مرده و سایر ناخالصی هایی که باعث کدر شدن مو می شوند کمک می کند و پوست سر را شاداب می کند.

چند بار در هفته می توان از ماسک مو استفاده نمود؟بسته به نوع نیاز موهای خود و نوع ماسکی که انتخاب نموده اید می توانید یک یا دو بار در هفته یا ماهی یکبار مورد استفاده قرار دهید.
بهتر است از ماسک مو قبل از شامپو زدن استفاده کنید یا بعد از دوش؟هر دو مورد امکان پذیر است. برخی ماسک های مو را می توانید در حمام و بعد از دوش استفاده نمایید و برخی از آن ها را قبل از شامپو زدن مورد استفاده قرار دهید. باید دقت نمایید که میزان ماسک مورد استفاده و نحوه ی استفاده ی هر یک متفاوت است.
آیا می توان از ماسک مو در شب استفاده نمود؟می توانید در هنگام شب تا روز از ماسک مو استفاده نمایید. باید دقت کنید که بعد از آن از روتین مراقبتی ویژه ای استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *